Ako pracujem na weboch a koľko to stojí?

Nájsť niekoho, komu môžete v online svete dôverovať, je veľký problém. Preto som spísal manuál k tomu ako pracujem, aby ste vedeli ako môže prebiehať naša spolupráca a či vôbec so mnou chcete spolupracovať.

Ako prebieha spolupráca na webstránke?

V skratke: Na začiatku sa porozprávame o vašich očakávaniach ohľadom webu a jeho cieľoch, pričom sa budem pýtať na viacero otázok týkajúcich sa vášho podnikania. Aby som bol v obraze. Poviem vám, čo viem alebo čo neviem urobiť.

Ak sa dohodneme na spolupráci, tak mi pošlete nejaké svoje materiály – napr. texty, fotky, logo atď, teda veci, ktoré by sa mohli dať využiť na stránke. Následne začnem pracovať na stránke. Priebežne s vami komunikujem ohľadne stránky a dolaďujeme detaily. Výsledkom bude pekný a prehľadný web, ktorý vám pomôže v podnikaní.

Na úvodnom rozhovore budeme hovoriť o tom, čo sa snažíte dosiahnuť a trochu sa navzájom spoznáme, aby sme zistili, či vám viem nejako pomôcť. Prehodnotíme aké funkcie by Váš web mal mať, či máte nejaký obsah (texty, obrázky, videá), logo, predstavu o dizajne stránky, zistíme kto je vaša konkurencia, identifikujeme hlavný cieľ stránky, informujem sa kto bude udržiavať Váš web, kde bude web umiestnený, atď.

Efektívna komunikácia je pre mňa veľmi dôležitá a chápem, že aj pre Vás. Počas našej spolupráce môžeme mať aj niekoľko stretnutí cez videochat (dnes to zvládne každý notebook) alebo telefón. Väčšina našej komunikácie však bude prebiehať prostredníctvom e-mailu, whatsappu, messengeru, viberu. Tento prístup mi umožňuje uchovávať písomné záznamy o našich diskusiách, čím sa minimalizuje potenciál nesprávnej komunikácie.

Na základe rozhovoru a prieskumu vám poskytnem približnú cenu a časový plán projektu a vy sa rozhodnete či chcete nadviazať spoluprácu. Ak bude projekt príliš obsiahly, tak dohodneme aj nejakú zálohu.

Znova sa môžeme porozprávať, aby sme prediskutovali čo budem od Vás potrebovať, aby som vedel vytvoriť web. Pošlete mi nejaké svoje materiály, ktoré môžem použiť na webe. Podľa dohody vám môžem raz týždenne poskytovať aktualizáciu k aktuálnemu stavu webu, pričom ho stále budete môcť pripomienkovať.

Väčšinu webov dokončím medzi 2 až 8 týždňami v závislosti od veľkosti webu, rozsahu prác a Vašej dostupnosti pre komunikáciu a spätnú väzbu.

Keď bude Váš web pripravený a bude vyplatená platba za web, tak ho spustím na Vašej doméne. Po spustení ho podrobím ešte sérii testov, pričom budete mať 30 dní na nahlásenie prípadných problémov alebo zmien, ktoré ešte chcete uskutočniť.

Tajomstvo úspešnej stránky je v tom, že bude dobre udržiavaná, prípadne rozširovaná. A keďže by som rád nadviazal dlhodobú spoluprácu, tak vám v tom samozrejme viem za nejaký poplatok naďalej pomáhať. Ak ale budete chcieť web spravovať sami, tak vás do správy webu samozrejme v rámci ceny webu zaučím.

Úvodný rozhovor a prieskum

Odhad ceny

Začiatok projektu

Spustenie projektu

Podpora po dokončení

Cena za web

Po úvodnej konzultácii viem poskytnúť odhadovanú cenu, avšak podrobnejšiu cenovú ponuku môžem poskytnúť až po komplexnej analýze webu. A aj to nebudem mať úplne jasno, keďže zatiaľ som veľa zákazkových webov nerobil a neviem koľko času mi to zaberie.

Cenovo by som rád začínal od 500 eur za prezentačnú webstránku, ale finálnu cenu bude určovať kombinácia faktorov, ako je zložitosť webu, dodané materiály a celkový rozsah ponúknutých služieb. Samozrejme nehovorím, že sa nemôžeme dohodnúť aj na nižšej sume, keď to bude niečo jednoduché a budem web vedieť urobiť rýchlo, ale to môžeme prebrať cez email, telefón či videochat. Ak ste z východného Slovenska, tak možno aj osobne – ja som z Michaloviec.

Okrem tvorby webu ponúkam aj SEO služby (analýza kľúčových slov, technická kontrola webu, atď) alebo copywriting (tvorba textov pre web, písanie článkov, atď.) a tam by som sa rád pohyboval niekde medzi 15-30€ za hodinu, či normostranu. Ale vo finále to budem zo začiatku poskytovať asi skôr podľa zadania namiesto hodín práce.

Pri všetkých službách, ktoré poskytujem sa samozrejme vieme dohodnúť aj individuálne tak, aby boli spokojné obe strany. Aby som ja nerobil zadarmo a aby ste aj vy dosiahli nejaké merateľné výsledky. Pričom pri dlhodobejšej spolupráci môžu byť ceny aj trochu nižšie.

Tvorba webu na mieru cez wordpress

Od 500€

Nepoužívam žiadne prednastavené šablóny. Každý web sa snažím tvoriť individuálne.

Chcete so mnou spolupracovať?

Napíšte mi, s čím potrebujete pomôcť. Uvidíme, či vám viem nejako pomôcť, či nájdeme nejakú spoločnú reč.

Bezplatná konzultácia
Moja foto - Martin Pavlič