Ahoj, zdraví ťa Martin

Som webdizajnér na voľnej nohe, ktorého baví robiť premyslené, prehľadné a graficky atraktívne weby postavené na Wordpresse. Okrem toho sa dosť zaujímam aj o SEO a občas niečo napíšem ako copywriter.

Trochu viac o mne

Martin Pavlič - foto autora webu

Martin Pavlič

Svoj prvý web som vytvoril už v roku 2001, pričom niekedy v roku 2008 som si uvedomil, že na weboch viem niečo aj zarobiť. Od tej doby som vytvoril určite vyššie desiatky rôznych webov, ktoré mali za cieľ zarobiť niečo z reklám. A pár z nich skutočne zarábalo tak, že som nemusel robiť nič iné.

Zo začiatku som viac kódoval a weby robil aj spolu s php programátorom. Avšak posledné roky už weby tvorím takmer výhradne cez wordpress, lebo mi to príde ako najlepšie riešenie pre väčšinu ľudí. Aktuálne už na wordpresse funguje celosvetovo vyše 43% webov, takže podobný názor má asi viac ľudí.

Koncom roku 2022 som odpredal najziskovejšie weby a začal rozmýšľať, čo budem robiť ďalej. Skúsil som si pozrieť profesiu a prvýkrát v živote hľadať nejakú prácu, ale tých ponúk pre mňa, tam fakt nie je veľa. Teda keď chcem robiť niečo, čo by ma aj bavilo. A tak som si povedal, že skúsim pomáhať ľuďom s ich webstránkami a vecami okolo toho. Pomáhať im pri hľadaní nových zákazníkov a popri tom sa naučím aj sám nejakých hľadať.

Čo sa týka tvorby webstránok zastávam názor, že dokonalosť vzniká odoberaním, nie pridávaním. A preto mám rád minimalistický prístup. Pri tvorbe webov sa snažím dosiahnuť rýchle načítavanie stránok a dodržiavať osvedčené štandardy kódovania a optimalizácie. Verím, že dobrá užívateľská skúsenosť je dôležitá aj pre google, ktorý takéto kvalitné stánky umiestňuje lepšie vo vyhľadávaní.

Mojím osobným poslaním je pomáhať ľuďom s ich podnikaním cez webstránky najlepšie ako viem. Pomáhať im s propagáciou produktov a služieb, ktoré ponúkajú. Lebo keď sa bude dariť im, tak sa bude dariť aj mne.

Tak viac osobne: Medzi moje hobby patrí cyklistika, občas aj beh, počúvanie a čítanie rôznych náučných kníh a neustále začínanie odznova s angličtinou. Okrem toho sa stále vzdelávam v oblasti webov, sledujem technologické novinky a aktuálne dosť aj vývoj okolo umelej inteligencie.